x

site_icerik

Korfez Atakent

Körfez Atakent Sitesi

"Doğanın Kucağında ve Modern"

Site Yönetim Ofisi

+90 542 207 93 17

KÖRFEZ ATAKENT SİTESİ
YÜZME HAVUZU İŞLETME KURALLARI

Bu Talimat, Site Yönetim Planının 19. Maddesinin s) fıkrası uyarınca ve site sakinlerinin yüzme havuzundan sağlıklı ve güvenli bir şekilde yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenmiş ve uygulamaya konulmuştur.

1- Yüzme Havuzu çalışma gün ve saatleri :
Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri
Açılış saati : 09:00 , Kapanış saati : 19:00

Havuzun açılış ve kapanış saatleri yönetim kurulunca değiştirilebilir ve havuz girişinde ilan edilir.

Pazartesi günleri genel temizlik ve ilaçlama yapılacağı için havuz kapalı olacaktır.

Belirtilen günler ve saatler dışında havuz alanına ve yüzme havuzuna girmek tehlikeli ve yasaktır.

2- Yüzme Havuzundan yaralanabilecek olanlar : Kat malikleri, kiracılar, oturma hakkı sahipleri, herhangi bir suretle konuttan devamlı olarak faydalananlar ile bunların eş, çocuk, ana ve babaları ile eşlerinin ana ve babaları ve varsa çocuklarının eş ve çocukları yararlanabilirler. Ayrıca, bunların ve eşlerinin kardeşleri ile bunların eş ve çocukları da site yönetim ofisinden belge almak ve havuz giderleri katkı payı olarak yönetim kurulunca belirlenen ve havuz girişinde ilan edilen kişi başına günlük bir ücret ödemek şartıyla misafir olarak yüzme havuzundan yararlanabilir.

Site sakinlerinin misafirleri (çocuklar dahil), site sakininin eşliğinde olmak ve havuz giderleri katkı payı olarak yönetim kurulunca belirlenen ve havuz girişinde ilan edilen kişi başına günlük bir ücret ödemek şartıyla yüzme havuzundan yararlanabilir. Konut başına en çok üç (3) misafir havuza getirilebilir.

Kiracısı olan kat malikleri, yüzme havuzundan misafir ücreti ödeyerek yararlanabilir.

3- Havuz alanına havuz kıyafeti (mayo, bikini, şort, tişört ve terlik) ile girilir; küçük çocuklara refakat için olsa dahi günlük giysiler ve ayakkabı ile girilemez.

Yüzme havuzuna mayo, bikini ve yüzme amaçlı üretilmiş şort ile girilir. Kadınların ve uzun saçlı erkeklerin saçlarını toplamaları ve bone kullanmaları gereklidir.

Havuz alanı dışında mayo, bikini ve yüzme şortu ile dolaşılmamasına özen gösterilir.

4- Büyük havuzun derinliği 1,70 m’den başlayıp 2,50 m’ye ulaşmaktadır. Çocuk havuzunun derinliği ise her kısmında 0,45 m’dir.

6 ve daha küçük yaştaki çocuklar mutlaka ebeveynlerinin gözetiminde çocuk havuzunda, 7-12 yaş grubu çocuklar mutlaka ebeveynlerinin gözetiminde büyük havuzda yüzebilirler. 6 yaşından büyük çocuklar çocuk havuzuna giremezler. Bebek bezi kullanan küçük çocuklar kesinlikle havuza sokulamaz. Çocuklar havuza çıplak olarak sokulamaz.

Vücudunda açık yara, kesikler, sargı, görünür kir bulunanlar ile mantar, deri enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalığı olanlar kesinlikle havuzu kullanamazlar.

Yüzme bilmeyenlerin ve özel sağlık sorunu bulunanların havuza girmeleri tehlikeli ve yasak olup, tüm sorumluluk tamamen şahısların kendilerine ve reşit olmayanların da ebeveynlerine aittir.

5- Havuz alanına her girişte mutlaka duş alınır ve ayak dezenfeksiyon havuzundan geçilir. Güneş yağı kullananların havuza girmeden önce tekrar duş almaları zorunludur.

Duşlarda sıcak su kullanımında dikkatli olunmalı ve ayarlanmasında özellikle çocuklara yardımcı olunmalıdır. 8 yaşından küçük çocukların WC & Duş kullanımında ebeveynlerinin eşlik etmesi gerekmektedir.

6- Havuz alanına cam, porselen, metal bardak, şişe ve tabak, kabuklu kuru yemiş, yiyecek vb getirilemez. Sadece pet şişe suyu havuz alanına sokulabilir. Yiyecek ve içecek gereksinimi Havuz Kafeden karşılanabilir.

7- Şezlong, sandalye, sehpa, masa ve şemsiyelerde yer tutulamaz. Yer tutmak amacıyla konulan havlular vs görevliler tarafından toplanır.

Şezlong, sandalye, sehpa, masa , şemsiye vb demirbaşların yerleri değiştirilemez, havuz alanı dışına çıkartılamaz ve doğal işlevlerinin dışında kullanılamaz.

8- Havuzlara yüzücü gözlüğü dışındaki lastik bot, oyuncak vb eşyalar sokulamaz.

9- Havuz alanında etrafı rahatsız edici davranışlarda (yüksek ses vb) bulunulmaz, tehlikeye sebep olacak şekilde şakalaşma yapılmaz, koşulmaz, paten, kaykay ve bisiklet ile dolaşılmaz.

Havuz alanında kişileri rahatsız edecek şekilde fotoğraf makinesi ya da cep telefonu ile fotoğraf çekilmemesine özen gösterilir.

10- Havuzu kullanan misafirlerin olumsuz davranışlarından ve verebilecekleri her türlü zarardan onları getiren site sakini sorumludur.

11- Havuz ve Havuz Kafe alanlarına kedi, köpek gibi evcil hayvanların sokulması ve çevresinde gezdirilmesi yasaktır.

12- Belirlenen kuralları uygulama ve ücret toplama yetkisi havuz görevlilerine ve özel güvenlik görevlilerine verilmiştir.

Görevlilerin bu konulardaki uyarılarına uyulmalı ve onlara müdahale edilmemelidir. Sorun olması durumunda konu öncelikle site yönetimine aktarılmalıdır.

Yüzme havuzu işletme kurallarını ciddi şekilde ihlal edenler veya kural ihlalini devamlılık haline getirenlerin havuz hizmetlerinden geçici veya süresiz olarak yararlandırılmamalarına site yönetimince karar verilir.

13- Havuzları ve havuz alanını kullanmaktan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk, bunları kullananlara ve ailelerine aittir.

14- Havuzları ve havuz alanını kullanan kişiler, yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılacaktır.

KÖRFEZ ATAKENT SİTESİ YÖNETİMİ